کاندوم و چگونگی استفاده صحیح از آن

بهترین روش استفاده از کاندوم

How to use Condom

استفاده از کاندوم در پیشگیری از ابتلا به عفونت HIV یا ایدز بسیار بسیار مهم است .

بنابراین استفاده صحیح از کاندوم های با کیفیت ریسک انتقال و سرایت عفونت اچ آی وی و سایر بیماری های آمیزشی را کاهش میدهند.

کاندوم مردانه وسیله لاستیکی نازکی است که حین ارتباط جنسی روی آلت تناسلی مردانه کشیده میشود تا هنگام انزال، مایع منی خارج شده از بدن جنس مذکر را در خود نگاه دارد و از انتقال و تماس منی با دستگاه تناسلی زن جلوگیری می کند. همانطور که اشاره شد از این وسیله برای جلوگیری از بارداری و سرایت عفونتهای آمیزشی و اچ آی وی نیز می شود .

استفاده

در استفاده از کاندوم دقت به نکات زیر ضروری است :

  1. به تاریخ انقضاء کاندوم و محل نگهداری صحیح آن توجه شود و در جاهایی مثل کیف پول نگه داشته نشود. خطر پارگی و فساد کاندوم در صورت گذشتن از این تاریخ معتمل است
  2. توجه به سایز مناسب کاندوم ضروزی است.
  3. در صورت استفاده اشتباه از کاندوم مثلا به صورت پشت و رو دیگر نباید از آن کاندوم دوباره استفاده کرد و باید آن را دور انداخت چون به ترشحات جنسی آغشته شده است و خطر انتقال انواع عفونت های آمیزشی و بارداری را بالا می برد.
  4. از زدن روان کنندههای روغنی مانند وازلین و کرم بر روی کاندوم خودداری شود و در صورت نیاز از روان کننده های بر پایه آب ژل های آمیزشی استفاده شود.

کاندوم

نکته از یک کاندوم نمیتوان دوبار استفاده کرد.

کاندوم از کجا قابل دستیابی است ؟

کاندوم را می توان در خانه های بهداشت روستایی مراکز بهداشتی درمانی روستایی و شهری درمانگاه های دولتی و مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری و مراکز گذری کاهش آسیب بصورت (رایگان) و یا تمام داروخانه ها و بعضی از فروشگاه های لوزام بهداشتی دریافت کرد.

بیشتر بخوانید :   آزمایشات دوران بارداری(همه چیز در رابطه با بارداری)

پر فروش‌ترین محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
تماس صوتی
پیامک
تماس با پشتیبانی مسترآزمایش